Gelişen dünya ile birlikte insanların bir arada yaşadığı alanlar daha da çok artmaya başladı. Bir arada yaşamın artması beraberinde güvenlik sorunlarını da beraberinde getirdi. Mersin’de yaşayanlar için hırsızlık olaylarının olması, suç vakalarının yaşanması mersin güvenlik kamerası ihtiyacını beraberinde getiriyor.

Hayatımızın her alanında olan kameralar, önceleri lüks mekânlarda bulunmaktaydı. Ancak hayat şartları güvenliğimiz için kullandığımız kameraları neredeyse zorunlu hale getirdi. Kendi evimizde bakıcıyı izlemek için ya da bahçeli eve sahipsek dışarıyı izlemek için, sitede oturanlar site girişini izlemek için ve daha birçok alanda kameraların kullanımı neredeyse zorunlu hale geldi.

Güvenlik kameraları hem suç önleyici hem de suç ortaya çıkarıcı roller üstlenmişlerdir. Kameranın olduğu bir yerde mutlaka tedirginlik olacaktır. Hırsızların ya da suç vakasına karışacak profilde insanların en istemediği yerler kameraların olduğu noktalardır. Kameranın bir caydırıcı özelliği vardır. Diğer bir deyişle proaktif bir önlemdir. Olmadan önce suçu engelleyecek özelliğe sahiptir. Yüzde yüz suçu engeller denilemez ancak vaka olursa takip için kamera önemlidir.Mersin Güvenlik Kamerası

Güvenlik Sistemleri

Güvenlik sistemleri artan suç olayları hırsızlık vakalarından dolayı ihtiyaç duyulan ihtiyaçtan öte mutlaka edinilmesi gereken sistemlerdir. Bu sistemlerde gündüz kaliteli çekim yaptıkları gibi gece görüşüne sahip olan sistemler de önemlidir. Suçların gece karanlıkta daha çok işlendiği göz önünde bulundurulursa gece görüşüne sahip olan kameralar bu noktada önemli bir yer tutmaktadır.

Kameralar caydırıcı özelliktedir ancak suçluyu yakalayacak olan yetkililerdir. Yetkililerin yakalayabilmesi için suçlunun görüntüsünü net bir şekilde görebilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı da HD kalitede görüntü alan kameralar bu noktada önemli yer tutmaktadır.Tokat Güvenlik Sistemleri

Alarm Sistemleri

Suçluları yakalamak için en önemli unsurlardan biri de alarm sistemleri olmuştur. Bu sistemler suçluyu tespit ettiği anda alarm verecek ve orada bir şeylerin ters gittiğini çevreye duyurmuş olacaktır. Bu da suçlunun bir an önce olay yerinden uzaklaşmasına sebep olacaktır. Bu durum büyük oranda caydırıcı sebeptir. Kameraya yakalanan bir zanlının kimse görmeden olay yerinde kaçma şansı olabilir ama alarm sistemleri devreye girdiği vakit çevrede kim varsa olay yerine gelecektir. Bir de alarmı duyan zanlının panik yapması da buradaki faktörlerdendir.Mersin Alarm Sistemleri


Son 6 Blog Yazısı

Xmeye Teknik Servis
Xmeye Teknik Servis

Xmeye teknik servis konusunda hizmet veren firmamız istanbul perpada hizmetinizdedir. Xmeye arıza ve tamiri en fazla 5 dk da çözüm.

Tarih : 5.10.2019 16:15:40
Küçükçekmece Güvenlik Kamerası
Küçükçekmece Güvenlik Kamerası

Küçükçekmece güvenlik kamerası ile başta suç olayları olmak üzere, birçok sıra dışı olayı hem aydınlatmak...

Tarih : 19.4.2018 13:22:21
Avcılar Güvenlik Kamerası
Avcılar Güvenlik Kamerası

Bu korkulardan uzaklaşmak adına güvenlik tedbirleri satış firması olan avcılar güvenlik kamerası alanında en iyi...

Tarih : 18.4.2018 11:47:39
Üsküdar Güvenlik Kamerası
Üsküdar Güvenlik Kamerası

Üsküdar Güvenlik kamerası sizin için en uygun cihaz olarak ihtiyaçlarınıza karşılık verecek nitelikleri taşımaktadır.

Tarih : 17.4.2018 13:07:34
Şile Güvenlik Kamerası
Şile Güvenlik Kamerası

Şile güvenlik kamerası ile her alana kurulum sağlayabilirsiniz.

Tarih : 16.4.2018 12:46:05
Büyükçekmece Güvenlik Kamerası
Büyükçekmece Güvenlik Kamerası

Büyükçekmece güvenlik kamerası bu konuda yeterli donanıma sahip olarak hizmet alacağınız sistemlerin başında gelmektedir.

Tarih : 16.4.2018 12:42:09

SON GÜNCELLEME TARİHİ : 10.4.2018 13:11:23
BU ÜRÜNÜ 315 KİŞİ İNCELEDİ